Soumrak Edenu

recenze

Soumrak Edenu (2023) 4 z 5 / tinaisreading_
Soumrak Edenu

Kniha Soumrak Edenu mě zaujala svou anotací a originálním námětem a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla. Oceňuji, že je inspirovaná křesťanskou mytologií, knížku na toto téma jsem ještě nečetla byla jsem velmi mile překvapena.

Jediné, co bych vytkla, byl začátek, jelikož jsem měla problém se zorientovat v postavách a v tom, jak svět funguje. Jakmile jsem to však pochopila, příběh už utíkal prakticky sám, obzvlášť když se objevil Ray, který byl jednoznačně nejlepší postavou.

Oblíbila jsem si i hlavní hrdinku Adu, která mi byla už od začátku sympatická a skvěle popsaná, takže jsem se do ní dokázala vžít. Akorát byla trochu škoda, že ne všechny postavy dostaly tolik prostoru.

Líbilo se mi, jakým způsobem byl vytvořen tamější svět vytvořen a jeho přísný řád. Zápletka byla také skvělá, po většinu čtení jsem byla napjatá a téměř jsem ji nedokázala odložit, protože jsem potřebovala vědět, jak to bude pokračovat.

Knížku jsem si užila mnohem více než Světla nad močálem, byla propracovanější a zápletka pro mě byla zajímavější.

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook a @humbook #spoluprace